Wprowadzono dla pracowników PK i ochrony procedury postępowania w przypadku zagrożeń. Dzięki podjętym działaniom, Politechnika uzyskała certyfikat „Uczelnia Promująca Bezpieczeństwo”, wydawany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Na terenie Osiedla Akademickiego został zainstalowany monitoring wizyjny wraz z centrum monitoringu. Teren osiedla patrolowany jest też przez pracowników firmy ochroniarskiej.
Konkurs na bilet wstępu do Muzeum Politechniki Krakowskiej rozstrzygnięty
W 2009 roku z powodzeniem uzyskał tytuł doktora na tym samym Wydziale. Okres studiów doktoranckich łączył już z pracą w Zespole Szkół Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej, gdzie od 2005 roku pracował na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych. Piastuje je do dziś, ale do swoich edukacyjnych obowiązków dołożył funkcję dyrektora tegoż Zespołu Szkół. Godne uwagi jest to, że poza działalnością zawodową, Robert Czuła znajduje również czas na pomaganie innym i angażowanie się w akcje charytatywne. Jego firma od 2013 roku wspiera Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko, a od 2020 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Wiosna.
Spotkaj się z przedstawicielami PK podczas Krakowskiego Salonu Maturzystów
Koncepcja branżowych centrów umiejętności oparta jest na modelu współpracy między różnymi podmiotami, które będą odpowiedzialne za pozaszkolne kształcenie ustawiczne. Ecomotional Branżowe Centrum Umiejętności ds. Elektromobilności będzie pełnił również rolę pośrednika pomiędzy absolwentami a pracodawcami. – Politechnika Krakowska wniesie ważny wkład we współpracę w ramach branżowych centrum umiejętności – podkreśla prof. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej. – Mamy w tym obszarze wybitnych naukowców i dydaktyków, od wielu lat prowadzimy badania na ten temat, także nasze programy studiów uwzględniają tę tematykę w kształceniu studentów. Powołaliśmy specjalność „elektromobilność” na I stopniu studiów na kierunku “Elektrotechnika i automatyka”.
Brał udział w przygotowywaniu różnych ekspertyz oraz opracowań dla przemysłu. Profesor był również członkiem Rektorskiej Komisji Dyscyplinarnej ds. Nauczycieli Akademickich oraz Komisji Regulaminowej Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki. Pełni także funkcję kierownika projektu Lider z NCBR oraz opiekuna sekcji BudMat działającej przy Kole Naukowym Materiałów Funkcjonalnych Smart Mat. – Cieszymy się, że Wojskowa Akademia Techniczna i Politechnika Krakowska będą partnerami. Stanisław M. Rybicki, prof. PK urodził się w 1958 r.
- Wykonywanie przez Politechnikę Krakowską usług badawczych zleconych przez firmę SAFEGE S.A.S, realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, transfer technologii i współorganizację konferencji naukowych.
- Pozyskane dane mogą również posłużyć do urozmaicenia zajęć studentom kierunków uczenia maszynowego i promowania Politechniki Krakowskiej.
- Istotnym elementem podpisanego porozumienia jest, oprócz wzajemnego wsparcia na rzecz wzmacniania i rozwoju zdolności oraz kompetencji w obszarze cyberbezpieczeństwa, udział we wspólnych pracach naukowo-badawczych – prof. Adam Roman, pełnomocnik Rektora UJ ds.
- Zdaniem marszałka województwa małopolskiego kluczową sprawą jest mówienie o rozwoju jako o wypadkowej współpracy wielu instytucji w kraju, jak i poza jego granicami.
Dodajmy, że nagrodą dla laureatów konkursu „Student-Wynalazca”, wśród których znalazła się doktorantka z PK, była możliwość zaprezentowania osiągnięć naukowych podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie – Geneva Inventions 2023. Magdaleną Bańkosz za zaprezentowanie wynalazku dotyczącego biomateriału na implanty kości otrzymały w Genewie gra plinko forum srebrny medal. Warto wspomnieć, że Dagmara Słota jest absolwentką biotechnologii na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. O dokonaniach zdolnej i ambitnej doktorantki z Politechniki Krakowskiej, mgr inż.
Odbyło się spotkanie świąteczne FutureLab PK, podczas którego zostały wręczone nagrody SUPER MENTOR. To wyróżnienie dla osób najbardziej zaangażowanych w opiekę nad grupami projektwymi jednostki. Uroczystość odbyła się w Galerii GIL na głównym kampusie Politechniki Krakowskiej, a wręczenia nagród dokonali prorektor ds. Marek Bauer oraz Dyrektorka FutureLab PK mgr Monika Firlej. Ostatni dzień konferencji był poświecony wyjazdowi studialnemu do Nowej Huty. Okazją do przedstawienia uczestnikom spotkania tego szczególnego zespołu architektonicznego było uznanie w tym roku najstarszej części Nowej Huty za pomnik historii.